1x
Tomris izle 2019
7.5
Sizin Oyunuz:
Oylama: 7.5 /10 (13)
7.1 IMDB Puanı 10 Yorum 8,942 Görüntülenme

Tomris izle 2019

Yönetmen:

Oyuncular:

Tomris izle ya da Tomyris - Tomris Hatun izle 2020 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

film konusu: Milattan önce altıncı yüzyılda beyi Saka hükümdarının ölümüyle tahta geçmek durumunda kalan Massaget Kabilesinden olan Tomris Hatun medeniyetten uzak Orta Asya'nın kan kokan bir diyarında düşman devletlerin saldırılarıyla ağır yenilgiler alarak devleti ile birlikte yok olmanın eşiğine geldi. Tomris ise Tanrı'dan yardım isteyerek kaybettiği her şeyi geri kazanmaya ve ülkesini kurtarmaya yeminliydi. Perslilere ve dönemin diğer boy-kabilelerine karşı geliştirdiği askeri taktikler ile kıvrak zekasıyla yönettiği Saka imparatorluğunu şahlandırarak Orta Asya'nın hakimi yaptı.

Dönemin en güçlü ordularına sahip savaşlarda köpek ordularını kullanan Pers devletine karşı komutanlık ettiğini savaşta zafere ulaşarak ismini Türk ve dünya tarihine onurla kazıdı. Tomris türkçe dublaj izle Cinsiyetçilik ayrımının olmadığı eski kültürümüzdeki yaşantıyı, Türk dünya tarihinde kadının yeri ve önemini daha iyi anlamanıza yarayacak bu filmi hepinize şiddetle tavsiye etmekteyiz.


Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

seha

seha
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Tomyris

  Senaryo:

  Aliya Nazarbayeva, Timur Zhaksylykov

  Yorumlar (10)